27 stycznia 2012 20:38 | Aktualności

I po feriach..

Nie  wszystkie dzieci z Reska i okolic miały możliwość spędzenia zimowych ferii poza swoim miejscem zamieszkania. Pogoda niestety też nie  sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Dla wielu dzieci byłyby to więc ferie pod znakiem telewizora i komputera. Właśnie z myślą o nich Centrum Kultury w Resku zorganizowało cykl interesujących zajęć, umożliwiających w twórczy
i aktywny sposób, spędzenie wolnego czasu.
    Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 14. Ze względu na dużą ilość chętnych, warsztaty podzielono na dwie grupy wiekowe. W poniedziałki
w godzinach popołudniowych dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach nauki gry na bębnach afrykańskich i tańca afrykańskiego oraz karate, natomiast w soboty w zajęciach wokalnych.
    W ramach spotkań feryjnych dzieci i młodzież doskonaliły swoje umiejętności plastyczne, zapoznając się z różnorodnymi technikami. Oprócz znanych już pasteli czy farb plakatowych, miały możliwość zapoznać się z techniką decoupage, malowaniem na szkle, wycinaniem czy też wykonywaniem kwiatów z krepiny.
    Urozmaiceniem zajęć były gry i zabawy przy muzyce, kalambury, konkursy karaoke oraz zajęcia taneczne i teatralne. Dzieci, które wzięły udział w zajęciach teatralnych wystąpiły na uroczystościach organizowanych przez Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Resku z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.
    25 stycznia uczestnicy zajęć wyjechali do kina w Międzyzdrojach na film „Przygody Tin-Tina” w wersji 3D i korzystając ze słonecznej  pogody spacerowali nadmorską ”Aleją Gwiazd”
 i podziwiali widoki na morze i okolice z międzyzdrojskiego molo. Ostatni dzień ferii zakończył się dyskoteką i słodkim poczęstunkiem. A Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, już od poniedziałku, do udziału w cyklicznych zajęciach popołudniowych.