12 stycznia 2012 10:47 | Aktualności

Podsumowanie XX Finału WOŚP w Resku

XX Finał WOŚP w Resku zakończył się kolejnym rekordem! Zebraliśmy ponad 10 tysięcy zł, o 1000 zł więcej niż w poprzednim roku!! Sztab został utworzony przy Centrum Kultury, kwestowało  29 wolontariuszy, a mnóstwo innych brało udział w przygotowaniach i organizacji imprezy. Na scenie zaprezentowali  się uczniowie  wszystkich szkół  z Reska i gminy, przedszkola, pensjonariusze  DPS i oczywiście dzieci i młodzież z kół zainteresowań działających przy Centrum. Zagrał dla nas zespól  hip-hopowy „Shi i Czu” ze Stargardu Szczecińskiego. Przeprowadziliśmy licytacje tortowych serc ufundowanych przez piekarnię „Gama” państwa Barbary i Oktawiusza Jeżów oraz piekarnię państwa Bujnowskich. Zlicytowano kurs na prawo jazdy zasponsorowany przez  „Speed Car” firmę pana Mariusza Marynowskiego, 10 obiadów dla dwóch osób ufundowanych przez restaurację „Mozaika”  Arkadiusza i Marka Balcerzaków, koszulki strongmenów, którzy zawitali latem do Reska, koszulki „Speed Car” oraz gadżety ufundowane przez: Aptekę „Centrum Zdrowia” państwa Plucińskich, OSP Resko i Łosośnica, Pogotowie Ratunkowe z Reska, świetlicę „Domino” w Iglicach, Starostwo Powiatowe w Łobzie, DPS i oczywiście przez Fundację WOŚP.
Zorganizowaliśmy loterię, koło fortuny i sklepik do których zabawki i łakocie otrzymaliśmy od prywatnych mieszkańców, ze sklepów i firm, za których hojność  serdecznie dziękujemy. Jak co roku wyróżniliśmy wolontariuszy, którzy uzbierali najwięcej pieniędzy: Michała Kondrata, Dominikę Ram, Łucję Łachmanowicz, Adama Żurawika i Aurelię Wójcik. O 20 rozbłysło „Światełko do nieba”.
Przepraszamy, że nie wymieniliśmy wszystkich darczyńców, dzięki którym Orkiestra mogła tak wspaniale zagrać w Resku i zebrać pieniądze na  urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych. Po prostu dziękujemy za wszelką pomoc i dar serca.
                        Sztab przy Centrum Kultury w Resku