Aktualności

02 sierpnia 2019 11:25 | Aktualności

Zadania w ramach budżetu obywatelskiego - Oddaj głos !

Dnia 1 sierpnia br. obradowała Komisja ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych powołana przez Burmistrza Reska. Wpłynęło 13 propozycji zadań w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 r. Trzy zadania spełniły wymogi i będą poddane pod głosowanie Mieszkańców Reska.

Pierwsze zadanie pod nazwą "Modernizacja placu zabaw na osiedlu Bolesława Prusa" - lokalizacja to obecny plac zabaw między blokami przy ulicy Bolesława Prusa zakłada między innymi usunięcie pozostałości dawnych chodników i ławek, wyrównanie terenu, położenie nowych nawierzchni, ławek, obsadzenie placu przy ławkach gatunkami drzewiastymi w celu stworzenia miejsc zacienionych oraz ustawienie dodatkowych koszy na śmieci, uzupełnienie żywopłotów oraz zasłonięcie wiaty śmietnikowej krzewami.

Drugie zadanie pod nazwą „Remont mostku przy Promenadzie” – lokalizacja kładka przez Regę przy oczyszczalni ścieków, fragment Promenady zakłada między innymi zdjęcie zużytych elementów drewnianych, konserwację elementów stalowych z zastosowaniem płócien wyłapujących odpryski i odcieki i uniemożliwiających dostanie się ich do rzeki. Wymianę zużytych elementów stalowych, wymiana nawierzchni z desek drewnianych na deski i belki plastikowe czy kompozytowe, dołożenie pochylni umożliwiającej swobodny wjazd wózkom inwalidzkim, dziecięcym i rowerom, wplecenie w barierki konstrukcji zagęszczającej z drutu stanowiącej podporę dla pnącza, nasadzenia z cytryńca chińskiego lub glicynii.

Trzecie zadanie pod nazwą „Prace arborystyczne w Parku Miejskim” – lokalizacja w Parku Miejskim zakłada między innymi usunięcie drzew martwych, suchych konarów zwisających nad ciągami ścieżek w parku. Przygotowanie miejsca pod „aleję pamięci” – wycięcie zamierających topoli i jesionów na pętli prowadzącej do bujanego mostku, wykonanie prac przygotowujących grunt pod nasadzenia wykorzystywanej podczas uroczystości gminnych i szczególnych wydarzeń. Możliwość urządzenia „alei zakochanych” zamiast „alei pamięci, jedna strona pętli mogłaby zostać przeznaczona do obsadzenia chętnym małżeństwom z odpowiednio wysokim stażem małżeńskim lub uczestnikom konkursu, druga pętla parom zawierającym małżeństwo w danym roku w Urzędzie Miejskim w Resku i/lub parafiach gminy Resko.

Głosować można od 2 sierpnia do 5 września oddając głos na Karcie do głosowania, którą można pobrać na stronach resko.pl, bip.resko.pl oraz w Urzędzie Miejskim. Kartę można wrzucać do urn ustawionych w budynku Urzędu Miejskiego na parterze, na korytarzu oraz
w Centrum Kultury na parterze w czytelni lub złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiego pok. nr 13, bądź wysłać pocztą na adres: Urząd Miejski ul. Rynek 1, 72-315 Resko. Wszelkich informacji dotyczących budżetu obywatelskiego można uzyskać w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 1. Zachęcamy do oddania głosu już dziś!

 

Przeczytano: 486 razy. Wydrukuj|Do góry