Aktualności

02 sierpnia 2018 20:35 | Aktualności

Zagłosuj na najlepszy projekt Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok !

Urząd Miejski w Resku informuje, że 31 lipca upłynął termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany w 2019 roku. W dniu 1 sierpnia 2018r. obradowała Komisja ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych powołana przez Burmistrza Reska. Wpłynęło 6 propozycji zadań w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Cztery zadania ze względu na przewyższającą kwotę realizacji niż zaplanowano tj. 100 tys. złotych, niestety nie można było umieścić na liście zadań i karcie do głosowania.

Dwa zadania spełniły warunki formalne i będą poddane pod głosowanie Mieszkańców Reska. Pierwsze zadanie pod nazwą "Stworzenie miejsca rozrywki dla młodzieży" z lokalizacją na placu przy Alei Wolności obok obiektu sportowego (przy stadionie, dawny kort tenisowy) zakłada między innymi oczyszczenie, uporządkowanie, usypanie wzniesienia ziemnego wyposażonego w schody oraz pochylni do zjazdów na deskorolce lub rowerze, ustawienia masztu z koszem do piłki koszykowej, ław i ławostołów a także elementów konstrukcji stalowej typu Street Workout - z drążkami do ćwiczeń podciągania się, ławek skośnych. Drugie zadanie pod nazwą "Modernizacja placu zabaw na osiedlu Bolesława Prusa" - lokalizacja to obecny plac zabaw między blokami przy ulicy Bolesława Prusa zakłada między innymi usunięcie pozostałości dawnych chodników i ławek, wyrównanie terenu, położenie nowych nawierzchni, ławek, stolików, obsadzenie placu przy ławkach gatunkami drzewiastymi w celu stworzenia miejsc zacienionych oraz wzdłuż płotu, ustawienie dodatkowych koszy na śmieci, dołożenie elementów drążków do podciągania się.                                                                                                                                     

od 2 sierpnia do 5 września można głosować na wybrany projekt.                                                   

Projekt, który uzyska największe poparcie mieszkańców (najwięcej głosów), wpisany zostanie do budżetu gminy Resko na rok 2019.Zachęcamy mieszkańców Reska do oddawania głosów na wybrane zadanie. O tym, który z projektów będzie wybrany do realizacji, zdecydują sami mieszkańcy Reska.

Kartę do głosowania w wersji papierowej będzie można:
1) wrzucić do urny ustawionej w budynku:
a) Urzędu Miejskiego w Resku, na parterze, na korytarzu, na stole,
b) Centrum Kultury, na parterze w czytelni;
2) złożyć w pokoju nr 13 — sekretariat, na I piętrze w budynku Urzędu Miejskiego w Resku;
3) przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Resku, ul. Rynek 1, 72-315 Resko.

Wszelkich informacji dotyczących budżetu obywatelskiego można uzyskać w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 1 lub pod numerem telefonu 91-39-51-503 wew.20.

Przeczytano: 274 razy. Wydrukuj|Do góry

Załączniki:

Karta do głosowania