Aktualności

28 czerwca 2018 16:07 | Aktualności

Relacja z Nocy Świętojańskiej i Dni Reska

Dni Reska i Noc Kupały

Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński 23 czerwca 2018r. zaprosił mieszkańców gminy Resko, gości z powiatu łobeskiego i sąsiednich miejscowości na coroczną imprezę plenerową „Noc Świętojańską i Dni Reska”, której honorowym patronem był Starosta Łobeski Paweł Marek. Piękna pogoda w tym roku pozytywnie zaskoczyła wszystkich przybyłych, gdyż niezmiennie od kilku lat imprezie zawsze towarzyszył deszcz. A dzięki temu, że ominął Resko, wszystkie atrakcje odbyły się w słonecznej i ciepłej aurze.

Program rozpoczął się od występów dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach wokalnych, tanecznych i instrumentalnych w Centrum Kultury pod kierunkiem instruktorów p. Jacka Gajdzisa i p. Karola Radomskiego. Z Sulejówka przyjechał zespół artystów – animatorów „Wesołe Szczurki”, który zapewnił najmłodszym wyśmienitą zabawę z tańcami, śpiewem i wesołymi konkursami. Na koniec można było sobie zrobić zdjęcie z olbrzymimi maskotkami Delcią, Szczuromirem i Pikiem.

Po atrakcjach dla dzieci przyszła kolej na program muzyczny dla dorosłych. Przed publicznością wystąpiła grupa profesjonalnych tancerzy, wokalistów i aktorów Teatru „Fame” Szczecińskiego Teatru Muzycznego wGali musicalowejwieczór z Gwiazdami”. Znane melodie, feeria barwnych kostiumów i rekwizytów, piękne głosy wokalistów i umiejętności taneczne artystów były idealną propozycją na sobótkowe popołudnie i wieczór.

W trakcie imprezy zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci „Resko-pocztówka z mojego miasta”, gdzie dzieci z zapałem malowały zakątki Reska, a główną inspiracją większości prac był reski kościół. Drugi konkurs na „Najpiękniejszy wianek sobótkowy” przeznaczony był dla wszystkich uczestników, którzy bez względu na manualne umiejętności mogli wykonać wianek z różnokolorowych kwiatów, traw i ziół . Na stoisku pełnym zieleni, traw, kwiatów swoją pomocą służyły pracownice Centrum Kultury, pięknie prezentujące już wykonane wianki. Nagrody i wyróżnienia w każdym z konkursów otrzymało 16 osób.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się poszukiwanie kwiatu paproci, który jak co roku zakwitł w bardzo nietypowym dla siebie miejscu. Po raz trzeci, znalazcą kwiatu, który przynosi podobno szczęście na kolejny rok, był sympatyczny strażak miejscowej OSP, pan Mariusz.

Wieczorną atrakcją było puszczanie wianków sobótkowych, poprzedzone występem pięknych dziewczyn, które przy blasku pochodni, na placu przed sceną, zatańczyły oryginalny taniec Nocy Kupały i przeszły wraz z mieszkańcami w długim korowodzie, by powierz wianki, rozświetlone światłem świec, falom rzeki Regi. Układ taneczny przygotowała p. Alicja Pawłowska z uczennicami Zespołu Szkół w Resku.

Po sobótkowej inscenizacji przyszła kolej na występ MaciejaKuśnierza czyli lidera zespołu disco polo „MACZO” i jego tancerek, który piosenkami m.in. „Marylin Monroe”, „Tak szalona miłość (Zuzia) czy „Świnka” porwał widzów do zabawy.

Na zakończenie magicznego wieczoru przepiękne widowisko zaprezentowała grupa koszalińskich artystów – kuglarzy „Incendi”. Ich profesjonalny taniec ognia połączony z energetyczną, tajemną muzyką wzbudził zachwyt i ogromny entuzjazm widzów.

Po tym niezmiernie efektownym pokazie uczestników zabawy powitał dj, który przy skocznych rytmach poprowadził zabawę niemal do białego rana.

Dyrekcja Centrum Kultury w Resku, jako organizator imprezy serdeczne dziękuje wszystkim, którzy w niej uczestniczyli, korzystając z zapewnionych atrakcji, Staroście Powiatowemu Pawłowi Markowi za patronat honorowy, Starostwu Powiatowemu za udzielenie dotacji, patronowi medialnemu „Resko24.pl-Niezależny portal informacyjny” za niezmienne i skuteczne promowanie imprez Centrum Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku i pozostałym służbom, które wspierały organizację imprezy. (at)

 

 

Przeczytano: 854 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: