Aktualności

25 sierpnia 2017 15:54 | Aktualności

ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI !!!

Jak co roku w pierwszą sobotę września zorganizowana zostanie impreza plenerowa dla mieszkańców naszej gminy i gości „Dożynki Gminne Resko 2017”. Obchody święta plonów rozpocznie Msza Św. w Sanktuarium Maryjnym. Tam zostaną poświęcone wieńce, które niesione w korowodzie dożynkowym, prowadzonym w tak melodii ludowych przez „Kapelę Rycha”, ustawione będą przed sceną w Parku Miejskim. A tutaj odbędą się obrzędy dożynkowe: poświęcenie chleba przez księdza Proboszcza, przekazanie chleba gospodarzowi gminy Resko Arkadiuszowi Czerwińskiemu przez Starostów dożynek , przemówienia i dzielenie się chlebem z mieszkańcami gminy oraz ocena wieńców i stoisk.
Wydarzeniem dla mieszkańców gminy i gości będzie „ Bitwa na Dwie Ogromne Patelnie”, którą poprowadzą laureaci telewizyjnych show kulinarnych Sylwia Biały z „Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia” oraz Mariusz Szwed z „Master Chef”.
W trakcie show o godz. 14:30 odbędzie się główny konkurs, do którego przeciwko sobie staną dwie sześcioosobowe drużyny: Sołtysi i Radni. Zapraszamy wszystkich do kibicowania, a później do skosztowania smakowitych dań przygotowanych przez całą ekipę fantastycznych kucharzy i ich pomocników.
Podczas dożynkowego święta odbędą się konkursy na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i „Najpiękniejsze stoisko dożynkowe”.
Na scenie wystąpi zespół ludowy z Krzemienia „Jezioranki”, który zaskarbił sobie uznanie śpiewając na kilku poprzednich imprezach dożynkowych w Resku.
Koncert na saksofonie zagra pan Eugeniusz Markowski, który przeprowadzi również konkurs na „Najpiękniejszy taniec ludowy”, w takt melodii ludowych granych przez siebie na saksofonie. Chętne trzy pary prosimy o zgłoszenie się na godzinę przed koncertem Pana Markowskiego do prowadzącego konferansjera.
Na koniec dożynkowego święta miłośników tańca zapraszamy na zabawę pod chmurką, która zakończy się o pólnocy :)

Przeczytano: 566 razy. Wydrukuj|Do góry