05 marca 2017 19:21 | Aktualności

Relacja z ferii zimowych

Ze śpiewem, tańcem, plastyką i muzyką , a przede wszystkim z dobrą zabawą - tak wyglądały tegoroczne ferie zimowe w Centrum Kultury w Resku. Jak co roku pracownicy i instruktorzy Centrum przygotowali bogatą ofertę zajęć dla dzieci                      i młodzieży pozostających w mieście. Codziennie od poniedziałku do soboty odbywały się zajęcia w dwóch grupach wiekowych Aby ferie sprawiały radość- przede wszystkim muszą być bezpieczne. O tym też pomyśleli organizatorzy zapraszając na początku ferii  p. Izę Niedzielę z Sanepidu w Łobzie, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zdrowego żywienia, okraszoną licznymi konkursami z nagrodami. O bezpieczeństwie ppoż. i udzielaniu pierwszej pomocy rozmawiali z dziećmi panowie z OSP w Resku – druhowie  Szymon Maćkowiak i Paweł Wawrzyniak. Natomiast kwestie związane  z bezpieczeństwem na drogach i nie tylko omawiała  mł. asp. Anna Radwaniuk.Tu również nie zabrakło licznych konkursów i ciekawych nagród przygotowanych przez Policję. Na zajęciach plastycznych prowadzonych przez p. Sylwię Grabowską i p. Mariolę Robak młodzi adepci sztuk plastycznych zapoznali się z różnymi technikami. Malowanie farbami, wycinanki, lepienie z masy solnej i gliny to tylko niektóre z nich. Na zajęciach muzycznych p. Andrzej Szatan wprowadzał uczestników w tajniki gry na instrumentach takich jak: gitara, skrzypce, tamburyny, dzwonki czy marakasy, by na zakończenie wspólnie, przy gitarowym akompaniamencie i wystukiwaniu rytmu na w/w instrumentach zaśpiewać piosenkę. Jak zwykle w gorących afrykańskich  rytmach warsztaty gry na na bębnach i tańca afrykańskiego poprowadzili p. M’mharry Sylla Wiszniewska i Leszek Wiszniewski. Nie zabrakło również innych rytmów. Na ,,Zumbie” ,,siódme poty”z młodych tancerzy wyciskał instruktor Karol Radomski. Ci, którzy lubią śpiewać mogli wziąć udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez instruktorkę  Olgę Szerszeń. Dodatkową atrakcją był wyjazd do kina w Gryficach na film animowany pt. ,,Balerina”. Ostatni dzień ferii odbył się pod znakiem wielkiej zabawy dla maluchów i tych trochę większych - dmuchana zjeżdżalnia, olbrzymie klocki lego i mnóstwo dobrego humoru dzięki zaproszonej do Centrum Kultury „Krainie Fantazji Imprezy dla dzieci” z Łobza. Dyrektor Centrum Kultury serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji ferii oraz wszystkim uczestnikom, którzy je      z nami spędzili, a których uśmiech i radość utwierdziły nas w przekonaniu, że ferie z Centrum Kultury będą dla nich miłym wspomnieniem.