17 stycznia 2017 15:54 | Aktualności

Koncert kolęd w Centrum Kultury :)

„Z kolędą przez świat”– tak właściwie można by nazwać koncert kolęd z różnych stron Polski i świata w wykonaniu Kameralnego Chóru Mieszanego „Cantus” z Połczyna Zdroju oraz Świdwińskiego Chóru Kameralnego „Sonores” pod dyrekcją pana Bolesława Kurka. Koncert odbył się 21 stycznia br. w sali widowiskowej Centrum Kultury.Dyrygent i chórzyści wprowadzili słuchaczy jeszcze raz, w końcu w nie tak jeszcze odległą, świąteczną atmosferę, śpiewając kolędy hiszpańskie, ukraińskie, a także niezwykle rytmiczne i skoczne kolędy góralskie. Piękne głosy, oprawa muzyczna, ciekawy repertuar, a także brawurowa dyrygentura – to prawdziwa uczta dla zmysłów. Za to właśnie, przybyli na koncert mieszkańcy Reska i okolic, podziękowali artystom owacją na stojąco.

(jf)