| | | AAA
Centrum Kultury w Resku

16 stycznia 2017 14:39 | Aktualności

25 Finał WOŚP za nami !!!

Po raz 25-ty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i sztab przy Centrum Kultury w Resku po raz kolejny włączył się w tę niesamowitą akcję - grania do końca świata i jeden dzień dłużej. Zadeklarowana kwota zebrana podczas tegorocznego Finału: wrzucona do puszek, z wylicytowanych i wylosowanych gadżetów, z zakupów w sklepiku, z koła fortuny i z malowania twarzy najmłodszych - to 18 923 zł! O ponad 5 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym! Licytacja przerosła nasze oczekiwania – wylicytowano gadżety za niebagatelna sumę 5 100 zł. Były to przedmioty otrzymane od Fundacji WOŚP i sponsorów, podarowane ze szczerego serca. Niesamowicie wypełnione puszki mieli również wolontariusze: Bartek Daśko – 2 926,38zł i waluta ponad 60 euro, Kacper Wiśniewski - 1 087,97zł plus waluta, Nicol Fabisiak -774,40 zł, Igor Gradus - 705,50 zł, Julia Szczepańska - 559,79 zł oraz Szymon Dusza - 510,93 zł. Tradycją w naszym sztabie jest wyróżnienie szóstki wolontariuszy, którzy mieli najbogatsze puszki. Co oczywiście nie umniejsza ogromu pracy pozostałych wolontariuszy. Wszyscy spisali się na medal i bardzo Im za to dziękujemy. Bez wolontariuszy nie byłoby Orkiestry, i bez tych kwestujących i bez tych pracujących w sztabie, przy organizacji całej imprezy. Dziękujemy zatem pracownikom Centrum Kultury i członkiniom Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie „Arka”, którzy od rana do późnego wieczoru pracowali, panu Jackowi Gajdzisowi, który od lat nas wspiera nagłaśniając całą imprezę. Dziękujemy wszystkim artystom, którzy zawitali na naszą scenę: dzieciom z przedszkola, uczniom ze szkół podstawowych z Reska, Starogardu oraz gimnazjum, karatekom i muzykom z zespołów „Mastema” i „Offensywa”. A przede wszystkim dziękujemy za ogromne wsparcie finansowe mieszkańcom i firmom z naszej Gminy, za tę cegiełkę , którą dołożyliście Państwo do ponad 62 milionów, które zebrano podczas 25 Finału WOŚP w Polsce i za granicą !!!