| | | AAA
Centrum Kultury w Resku

06 grudnia 2016 09:58 | Aktualności

Podsumowanie II Kiermaszu Bożonarodzeniowego

II Kiermasz Bożonarodzeniowy w Resku zorganizowany 3 grudnia 2016 r. przez Centrum Kultury cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Reska i gminy. Aura tego dnia wyjątkowo sprzyjała, więc na plac przy Ratuszu, ze swoimi stoiskami pojawili się wystawcy, amatorzy i profesjonalni rękodzielnicy, przedstawiciele stowarzyszeń i kół gospodyń, rodzice, nauczyciele i uczniowie z reskich placówek oświatowych. Otwarcia grudniowej imprezy dokonała dyrektor Centrum Kultury pani Jolanta Furman i Burmistrz Reska pan Arkadiusz Czerwiński. Kiermaszowi towarzyszył program artystyczny dla dzieci„Mikołaj na tropie zagadki czyli świąteczna historia kryminalna” , przygotowany i fantastycznie poprowadzony przez aktorów z „Kompanii Marzeń” ze Szczecina.Na placu pojawił się również Mikołaj, który w ramach XVI edycji akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” wręczał paczki dla dzieci przygotowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Arka” i OPS Resko, przy olbrzymiej pomocy hojnych sponsorów. Podziękowania dla darczyńców odczytała i serdecznie Im podziękowała prezes Stowarzyszenia pani Barbara Basowska.Podczas kiermaszu zostały rozstrzygnięte trzy konkursy na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”,„Tradycyjny wypiek bożonarodzeniowy”,”Tradycyjną potrawę bożonarodzeniową”.Jury w kobiecym składzie: Renata Kulik, Danuta Mielcarek, Jolanta Furman, Alicja Tichanów i Sylwia Grabowska zadecydowało, że najpiękniejsze ozdoby zrobiły, zajmując kolejne miejsca panie: Ewa Filasek, Anna Grymuza i Stanisława Szyszczakiewicz, a wyróżniono prace pań: Katarzyny Pesty-Kędzierskiej,Urszuli Turek i Magdaleny Lipki.Tradycyjną i niezwykle smaczną potrawę zrobiły panie ze „Stowarzyszenia „Nasza Pasja” z Reska, a za kolejne miejsca i dwa wyróżnienia nagrody otrzymały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Łosośniczanki”. Babka korzenna w konkursie na „Tradycyjny wypiek” zajęła I miejsce a upiekła ją pani Joanna Kondrat z córką Anną, II miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Łosośniczanki”, a na III miejsce i trzy wyróżnienia zasłużyły sobie panie ze Stowarzyszenia „Arka”.

(at)