08 listopada 2016 15:09 | Aktualności

KONCERT z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to jedno z ważniejszych świąt narodowych. To symbol walkio wolność, symbol nadziei i zwycięstwa. Aby podkreślić wagę tego wydarzenia Centrum Kultury w Resku 12 listopada zorganizowało uroczyste ,,Spotkanie  z pieśnią patriotyczną”. Na zaproszenie dyrektor Centrum pani Jolanty Furman wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łobeskiego Domu Kultury pod dyrygenturą pana Dariusza Ledziona, który umiejętnie wprowadzał publiczność w nastrój i tło następujących po sobie pieśni.

Fantastyczną grę instrumentalną młodych muzyków, pięknymi głosami uzupełniali soliści: pan Leszek Adamowicz oraz uczniowie przygotowani przez instruktora pana Grzegorza Stefanowskiego: Patrycja Sulejewska, Zuzanna Szymanek, Agnieszka Peczyńska, Alicja Piróg i Mateusz Andrysiak śpiewając mniej znane utwory, ale równie piękne: „Gaude Mater Polonia”,Ojczyzno ma”, „Miejcie nadzieję”, „Dokąd idziesz Polsko”, „Niepodległość”.

Widzowie z aplauzem przyjęli propozycję wspólnego śpiewania znanych pieśni ( m.in. „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli Ułani”, „Jak to na wojence ładnie”) i śpiewali radośnie wspomagając się dodatkowo tekstami ze śpiewników przygotowanych na tę okazję przez Centrum Kultury. Uroczysty koncert uświetnił swoją obecnością Honorowy Obywatel Reskai kombatant w jednej osobie porucznik w stanie spoczynku pan Jan Muszyński.

W podziękowaniu za wspaniały koncert tłumnie zgromadzona publiczność nagrodziła muzyków, solistów i dyrygenta długimi, gorącymi brawami.