13 lipca 2016 08:24 | Aktualności

Lato w Teatrze - podsumowanie projektu

„Lato w Teatrze” to projekt zrealizowany po raz ósmy przez Teatr Lalek „Pleciuga” ze Szczecina, tym razem we współpracy         z Centrum Kultury w Resku. Tegoroczna edycja projektu związana była z obchodami Roku Szekspirowskiego, stąd też tytuł przedstawienia „Szekspir 5.00 – po południu”.Przygotowania do spektaklu trwały pełne dwa tygodnie. 50-cio osobowa grupa dzieci i młodzieży z Reska i Szczecina pracowała nad każdym elementem spektaklu, korzystając z doświadczenia aktorów, choreografów, muzyków i plastyków. W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się w Resku, w udostępnionym na ten czas budynku gimnazjum, a w drugim tygodniuw Szczecinie, w budynku Teatru „”Pleciuga”, który dyrekcja oddała we władanie młodym adeptom sztuki teatralnej.Organizatorzy projektu nie zapomnieli również o odpoczynku dla swoich podopiecznych, stąd liczne wycieczki i atrakcje: zwiedzanie Szczecina, park linowy, Centrum Nauki, Planetarium, ścianka wspinaczkowa, wizyta w stadninie koni, zabawy na Jasnych Błoniach i noclegw „Pleciudze”.Niecodzienna przygoda z teatrem zakończyła się ulicznymi spektaklami w Szczecinie i Resku. I w tym miejscu dyrekcja Centrum Kultury w Resku składa serdeczne podziękowania dyrektorom reskich placówek oświatowych pani Ryszardzie Czaban, pani Violetcie Dynarskiej- Adamowicz i panu Dariuszowi Siemaszowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, pani Joannie Murat za pedagogiczne wsparcie projektu i pieczę nad młodymi artystami oraz pani Sylwii Grabowskiej za udział w przedsięwzięciu i pomocną dłoń w opiece nad młodzieżą.

(jf)