29 czerwca 2016 14:29 | Aktualności

SZEKSPIR-5:00 PO POŁUDNIU

LATO W TEATRZE Z PLECIUGĄ JUŻ RUSZYŁO!

W niedzielę 26 czerwca w Pleciudze rozpoczęła się tegoroczna edycja Lata w teatrze. Do piątku 1 lipca dzieci i młodzież wytrwale pracują i wspaniale się bawią w Resku.

Warsztaty tematycznie związane są z twórczością Wiliama Shakespeara - w ten sposób wpisujemy się w nurt działań w 400. rocznicę jego śmierci. Pretekstem do aktywnej zabawy teatralnej staną się cytaty z szekspirowskich dramatów. Finałowy pokaz będzie kompilacją kilku zróżnicowanych w formie i treści etiud wybranych i opracowanych przez całą grupę. Przedstawienia odbędą się o godzinie 17.00 - 8 lipca w Szczecinie i 9 lipca w Resku. W nawiązaniu do tytułowej "piątej po południu", która w założeniu będzie kojarzyć się z five o’clock tea, oraz zgodnie z tradycją teatru elżbietańskiego prezentującego spektakle w świetle dziennym.

Zdjęcia i filmiki z kolejnych dni warsztatów znajdują się na fanpage’u:

Szekspir – 5.00 po południu

Zapraszamy do oglądania!